Clark William Gable se narodil 1. ledna 1901 v Cadizu v Ohiu. Po matčině smrti si pětiletého Clarka odvedl jeho otec na naftová pole. „Jak jsem ten život nenáviděl,“ říkal ještě o čtvrtstoletí později
Clark. „Pach potu, zelné polévky, špíny. Chtěl jsem pryč. Za každou cenu.“ V 21 letech odešel. Přidal se ke kočující herecké společnosti, která většinou hrála jen za nocleh nebo večeři. Nejprve byl jen pomocníkem, prosadil se ale i jako herec. Gable vzal věc instinktivně a bez předsudků za správný konec: začal u žen. Tou nejpodstatnější byla Josephine Dillonová a vyučovala dramatické umění v New Yorku. Oženil se s ní v roce 1924. Byla o 14 let starší a dala Clarkovi všechno, co bylo pro něho v letech slávy tak příslovečné. Naučila ho, jak má držet hlavu trochu skloněnou, cvičila s ním chůzi, radila mu, jak obejmout ženu kolem ramen. Pak odvedla svůj mistrovský výtvor do Hollywoodu. Clark se ocitl mezi nezaměstnanými herci, dostával jen malé role v bezvýznamných filmech, ale pak se objevila další žena. Ria Langhamová byla ještě starší než
Josephine, o celých 20 let, třikrát rozvedená, ale měla přesně to, co Gable potřeboval: peníze a styky. Clark se roku 1931 rozvedl s Josephinou a vzal si Riu, začala tím rozhodná fáze přerodu z dělníka v zářící hvězdu. Ria svého chráněnce naučila, jak být okouzlující, v její vile hrál hostitele filmových hvězd, které Ria zvala na své večírky. Když získal smlouvu u
MGM, točil zprvu nepříliš valné filmy, ale divákům padl do oka. Byla to doba, kdy Amerika hledala tvrdost, ženy si žádaly hrdiny s pádnými pěstmi.
Roku 1932 byla jeho filmovou partnerkou Carole Lombardová. Dobře se jim spolupracovalo, ale krásná Carole se nestala další trofejí svůdce žen Clarka Gablea. Carole byla velice ženská, i když klela jako dlaždič. Tehdy ještě mezi nimi ta pověstná jiskra nepřeskočila.
Za roli ve filmu Stalo se jedné noci dostal Clark roku 1934 Oscara.
Když natáčel Volání divočiny byla jeho partnerkou na plátně i mimo něj Loretta Youngová. Stalo se pak veřejným tajemstvím, že holčička, kterou Loretta oficiálně adoptovala 2 roky po natáčení, byla ve skutečnosti její dcerou a otcem byl Clark.
Roku 1937 byl Clark Gable zvolen a skutečně korunován Králem Hollywoodu. V té době se už scházel s Carole Lombardovou, tajně, aby si oba nezničili kariéry, ale o jejich vztahu se brzy vědělo. Časopis Photoplay uvedl roku 1938 Clarka a Carole na seznamu hollywoodských nesezdaných párů. Clark požádal o rozvod a s Carole začali hledat dům. Koupili si ranč v Ensinu, jen 15 kilometrů od Hollywoodu. Rozveden byl Clark v březnu 1939 a ještě koncem téhož měsíce se v malém arizonském městečku Kingmen tajně oženil s Carole.
Po Carolině tragické smrti při leteckém neštěstí v lednu 1942 Clark narukoval k letectvu. Po válce se vrátil k herectví, své dřívější kariéry už ale nikdy nedosáhl. Také už nikdy nebyl takový, jako dřív, Carolina smrt jej zlomila. Útěchu hledal v manželství se čtvrtou ženou Silvií Ashleyovou, a pak s další, Kay Spreckelsovou.
V roce 1960 přijal roli drsného kovboje ve filmu Mustangové. Natáčelo se uprostřed pouště, Clark odmítl dvojníka – správný chlap dělá všecko sám – a tak hodiny krotil divoké koně. Pár dní po skončení natáčení – 16. listopadu – Clark Gable zemřel, selhalo mu srdce, které při natáčení tolik namáhal. Jeho jediný syn se narodil 126 dní po Clarkově smrti ve stejné nemocnici, v níž Král Hollywoodu zemřel.